,

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği
Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile, üst göz kapağında deri gevşemesi, cilt fazlalığı ve sarkması olurken  alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir. Göz kapaklarındaki fazla cilt ve yağ kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir.Bu sarkma estetik olarak bir bozukluğun yanında kişinin görme alnınıda kapatabilir. Tüm bu problemler göz kapağı estetiği ile giderilebilmektedir..  


Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri alınır ve ayrıca fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir. Bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin rahat görmesi sağlanmış olur. Bu operasyon tek başına uygulanırken kaş kaldırma ve yüz germe operasyonları ile kombine edilebilir.   

Kimler bu ameliyat için iyi bir adaydır   
Genellikle 30 yaş üzeri, üst ve alt gözkapaklarında sarkma ve torbalaşma meydana gelmeye başlamış, başka sağlık problemi olmayan kişiler bu ameliyat için adaydır.   

Ameliyat   Bu tip ameliyatlar genellikle lokal anestezi ile yapılır ancak hastanın talebine göre veya birlikte başka işlemlerde yapılacaksa genel anestezi altında da yapılabilmektedir.   
Ameliyat uygun ameliyathane koşularında yapılmalıdır.Hastanın mevcut şikayetlerine göre sadece üst, veya alt kapaklar ya da hem alt ve üst kapaklar aynı anda ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama 1-1.5 saat sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür. Ameliyat esnasında fazla olan deri ve yağ dokusu çıkarılır ve estetik dikişle kapatılır. Farkedilebilir bir iz olmaz.Üst göz kapağında kapak boyunca iz kalır. Ancak bu iz kapak kıvrımına uydurulacağı için sadece çok yakından bakıldığında görülebilir haldedir. Alt kapakta ise kirpiklerin hemen altında bir iz kalır, izin devamı yan tarafta normal deri çizgisi gibi durur. Göz kapakları insan vücudunun en az iz bırakan bölgesidir.   
Ameliyat sonrası   
Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Göz etrafında şişlik ve morarma olabilir. Gözlerde kuruluk, yanma hissi, görme bulanıklığı ortaya çıkabilir. Gözyaşı artabilir, gözler ışıktan bir süre rahatsız olabilir .Hasta ilk günlerde gözünü tam olarak kapatamayabilir. Bunlar ilk hafta içinde kendiliğinden geçen beklenen olaylardır. Dikişler 3-5 gün sonra alınır.    

Normal hayata dönüş   
Ameliyat iyi sonuç verir. Nadiren revizyon (yeniden cerrahi girişim) gerekli olabilir. Kişi 3 gün sonra işine dönebilir. Kullanıyorsa 1 hafta sonra kontakt lenslerini takabilir. Gözkapaklarının yeni şekli, yerçekimi nedeniyle etkileneceğinden kişinin bünyesine göre bazen birkaç yıl bazen de ömür boyu dayanır.    

Tacettinveli mah. Tacettinveli blv. FARM Plaza kat:4 no:7 (Kayseri Göz Hastanesi yanı) Melikgazi / KAYSERİ T : +90(352) 225 45 50 - GSM : (0541) 775 0666
Copyright 2012 all right reserved Op.Dr. Ahmet Tuna Eren Rinoplasti Uzmanı
web tasarım medyatör
TurkFihrist :: Firmanızı ücretsiz ekleyin, ürün,ihale,alım,satım,bayilik ilanlarınızı ücretsiz yayınlayalım, web sitenizin reytingini artırın,sektör