,

İplikle Ameliyatsız Cilt Germe Yöntemi

İplikle Ameliyatsız Cilt Germe Yöntemi

FTC Terapisi


FTC terapinin uygulaması son derece kolaydır. Uygulama sonrası ödem ve morluk olmaması nedeniyle vakanın işten izin alması gerekmez. Sosyal hayatına hemen devam eder.Son yıllarda popüler olan, iple asma yöntemidir.

Muayenehane şartlarında lokal anestezi ile yapılabilir. Hastane ortamı gerektirmez. Cilde uygulandığında ameliyatla gerilmiş gibi bir görünüm vermemesi büyük avantajdır. Böylece çevredeki meraklı gözlerden saklanma olanağı tanır.

Uygulama yapıldığı anda, sonuç görülebilir. Uygulama sırasında hastanın da elinde ayna ile işlemi takip edebilmesi ve fikir verebilmesi, koopere olması açısından fayda sağlar.

Aynı anda birçok estetik işlemle birlikte yapılabilmesi, bu yöntemin giderek yaygınlaşmasını sağlamaktadır.

Tarihte iple asma yöntemi çok eskilere dayanan bir uygulamadır. Öyle ki, Kleopatra’nın yüzünden de altın iplikler çıktığı rivayet edilir.

FTC yönteminde, cildin asılacak ve kırışıklıkların giderileceği yerlerine özel PDO iplikler yerleştirilir. İplik gerilince deriyi çeker ve istendiği kadar gerer. Hastanın 1-2 gün kadar yemek yerken, konuşurken, mimik yaparken dikkatli olması uygulamanın kalıcı sonucunu olumlu etkiler.

İplikle Ameliyatsız Cilt Germe Yöntemi

-Güvenli absorbsiyon sağlayan PDO
-Minimal invaziv yöntem
-Yüz, boyun ve vücutta belirgin kontur etkisi
-Kolay uygulama (~30 dk)
-Uzun süreli başarılı sonuç (~ 2yıl)
-Doğu ve Batı Tıbbının Estetikte Buluşması

FTC terapisi, doğu ve batı tıbbından ilham alınarak geliştirilmiştir. Özetle; doğu tıbbının yüzlerce yıllık başarılı tecrübesi ile batı tıbbının geleneksel cilt kaldırma felsefesinin birleştirilmiş halidir.

FTC terapisi; yüz, boyun ve diğer vücut bölgelerine uygulanır. Biyolojik olarak absorbe edilebilen antimikrobiyal flamentlerle cilt rejuvenasyonuna yardımcı olur. Bununla birlikte, minimal invaziv kozmetik bir prosedür olan FTC terapisi, cilt rejuvenasyonunun yanında, lifting etkilere de sahiptir.

Uygulamanın Avantajları

-Kısa sürede uygulanır
-Konforlu ve zararsızdır
-Kolajen üretimini tetikler
-İnce kırışıklıkları giderir
-Kolay ve güvenlidir
-Lokal anestezi altında uygulanır
-Gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir
-Tedavi sonrasında hemen makyaj uygulaması mümkündür
-Hiçbir yan etkisi yoktur


Tacettinveli mah. Tacettinveli blv. FARM Plaza kat:4 no:7 (Kayseri Göz Hastanesi yanı) Melikgazi / KAYSERİ T : +90(352) 225 45 50 - GSM : (0541) 775 0666
Copyright 2012 all right reserved Op.Dr. Ahmet Tuna Eren Rinoplasti Uzmanı
web tasarım medyatör
TurkFihrist :: Firmanızı ücretsiz ekleyin, ürün,ihale,alım,satım,bayilik ilanlarınızı ücretsiz yayınlayalım, web sitenizin reytingini artırın,sektör