,

Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu
Yağ enjeksiyonu vücudun belli yerlerinden alınan yağın (karın, basenler, bel gibi) bir enjektör yardımıyla vücudun hacim eksikliği olan veya fazlalık istenen bölgelerine verilmesidir.   
Yağ enjeksiyonları sıklıkla yüz bölgesine yapılır. Dudakları kalınlaştırma, ağız çevresindeki derin kırışıklıkların doldurulması, elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır. 

Çeşitli travmalar sonucu ortaya çıkan çukur alanların düzeltilmesinde de sıklıkla başvurulan bir işlemdir.    

Yağ enjeksiyonları genellikle lokal anestezi eşliğinde yapılır. Hasta yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonra aynı gün evine dönebilir. İşlem yapılan bölgelerde şişlik ve morluklar oluşabilir ancak bu durum bir kaç gün içinde kendiliğinden geriler.    

Yağ enjeksiyonu ile verilen yağın %20 ile %90'ı birinci yılın sonunda erir. Dolayısıyla elde edilen sonuçların devamlılığı hastadan hastaya değişmektedir.Verilen yağın ne kadarının alıcı bölgede yaşayacaği 3-6 ay içinde belli olur ve gerektiğinde bu süre sonunda enjeksiyonlar tekrar edilebilir.    

Yağ enjeksiyonlarında kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığından herhangi bir allerjik reaksiyon riski söz konusu değildir. Bu uygulamadaki riskler çok düşük olasılıkla gelişebilecek enfeksiyon ve diğer nadir sorunlardır.

Tacettinveli mah. Tacettinveli blv. FARM Plaza kat:4 no:7 (Kayseri Göz Hastanesi yanı) Melikgazi / KAYSERİ T : +90(352) 225 45 50 - GSM : (0541) 775 0666
Copyright 2012 all right reserved Op.Dr. Ahmet Tuna Eren Rinoplasti Uzmanı
web tasarım medyatör
TurkFihrist :: Firmanızı ücretsiz ekleyin, ürün,ihale,alım,satım,bayilik ilanlarınızı ücretsiz yayınlayalım, web sitenizin reytingini artırın,sektör